Sıcak Tavsiyeleri

Yaz aylarında termometre yükseldiğinde tüyle kaplı kediniz; kalp problemleri, güneş çarpması, nefes alma sorunları gibi sıcak yaz aylarında insanlarda da sıkça görülen sağlık problemleri konusunda risk altındadır. “Humane Society” konuşmacısı Nancy Peterson: Kediler de tıpkı insanlar gibidir. Susuz kalıp, organ yetmezliğine uğrayabilirler hatta çok fazla sıcağa maruz kalırlarsa ölebilirler. ifadesiyle bu durumu özetlemiştir.

 

Genellikle yaz aylarında sıcaklığın yükseldiği görülmektedir, bu sebeple yaz aylarında kedinizin güneş çarpması tehlikesi altında olduğunun farkında olmanız ve kedinizi serin tutmak için gerekli önlemleri almanız oldukça önemlidir.

Yapılmaması gerekenler

Bu acil ziyareti hiçbir zaman yapmak zorunda kalmayacağınıza emin olmak isterseniz, kedinizi serin tutmak adına aşağıdaki önerileri inceleyin.

Kedinize serin ve konforlu bir yaşam alanı sağlayın.

Araba yolculuklarını dayanılabilir hale getirin.

Seyahatlere uygun düzenlemeler yapın.

Daha Soğuğu İçin İpuçları. (Aşırı sıcaklar, 26 derece ve üstü için)

Yaz sıcağı herkes için stres dolu olabiliyor, ama kedilerimizin güvende ve sağlıklı olduklarından emin olmak için vize bağlıdırlar. Kedimizin serinlemiş ve rahat olduğundan emin olmak için adımları izlemek, sorumlu ve sevecen bir kedi sahibi olmanın önemli bir parçasıdır. Kediniz, size kendi doğası içinde, kafa atmaları, mırıltıları, ilgisi ve sadık arkadaşlığı ile birçok kez teşekkür edecektir.