Scottish Fold Kedisi

Bayrak1
Yer:A.B.D.
Renkleri:Mavi, kırmızı, beyaz-siyah, krem, duman, chinchilla, portakal renklerde, tekir, parçalı ve iki renkli; gümüş tekir, gölgeli gümüş, gölgeli altın, siyah duman, birçok renk görülebilir. 
Bakım:Fazla bakım gerektirmez; haftada birkaç kez taranmalı/fırçalanmalı.
Karakter Özelliği:Akıllı, sakin huylu, yumuşak sesli, evine bağlı, oyun oynamaktan hoşlanır.
Tüy Şekli:Kısa
Boyut:Orta

karakteristik (Ortalama:6.75)

Çocuklarla Geçimi       % 6
Hayvanlarla Geçimi      % 6
Hayvanlarla Anlaşma   % 7
Sadakat                         % 8

Egzersiz İhtiyacı (Ortalama:5)

         Oyunculuk:                     % 5
         ​Hareket İhtiyacı:            % 5

Bakım İhtiyacı (Ortalama:5)

          Taranma:                     % 5
          Genel Bakım               % 5

scottish fold ile ilgili görsel sonucu

Scottish Fold akıllı, sakin ve oldukça yumuşak seslidir. İnsanlara ve yeni ortamlara kolayca alışabilir. Sahibinin yanında olmayı sever. Kucakta olmayı pek sevmez. İlgi odağı olmayı sever. Oyun oynamaktan hoşlanır. Atılan bir nesneyi sahibine geri getirebilmesi dikkat çekici bir özelliğidir. Diğer hayvanlarla iyi anlaşır. Konforlu bir ortamı sever. Yalnızlıktan hiç hoşlanmaz.

Orta düzeyde bakıma ihtiyacı vardır. Tüylerini haftada birkaç kez fırçayla taramak gerekir.

Fiziksel Özellikleri

Görünüş olarak küçük ve içe doğru kıvrık kulakları vardır. Kulakları aşağı yukarı hareket edebilir. Dikkatli bir ırktır. Scottis Fold’ların yuvarlak ve geniş bir kafa yapısı vardır. Dişleri sağlıklıdır ve güçlü bir çenesi vardır. Ağız yapısı biraz dışa doğru ve uzundur. Kıvrımlıdır. Gülen bir yapısı vardır. Gözleri geniş, yuvarlak ve birbirinden ayrıktır. Genellikle altın ya da bakır renginde gözlere sahiptir. Bazen iki renkte de olabilir. Geniş göğüsleri ve gelişmiş omuzları vardır. Orta büyüklüktedir. Bacakları kısadır. Ama güçlüdür de. Yuvarlık hatlı bir kedidir. Vücudu kaslıdır. Kıvrık kulakları ile tanınırlar.
Yavrular
Yavrular düz kulaklı doğar. Büyüdükçe, yaklaşık olarak 3 hafta sonra kulaklar kıvrıklaşmaya başlar. Bir hastalık halinde ve sıcak havalarda kıvrıklığı azalır. Diğer kedilere göre kulak salgısı daha fazladır.