American Pitbull

american pitbull ile ilgili görsel sonucuAmerikan Pitbull Terrier cinsi köpekler savaşçı ruhlu köpeklerdir. Suni bir türdür. Pitbullar, 19. yüzyılda İngiltere’nin Staffordshire bölgesinde Bulldog ile çeşitli terrierlerin çiftleştirilmesiyle ortaya çıkmıştır.

 Erkek pitbullar 48-50 cm. dişiler ise 44-46 cm boyundadır. Kiloları 15-20 kg. arasındadır. Güçlü ve kaslı bir gövdeye sahiptir ve oldukça çeviktir. Kısa kuyruklu, kısa tüylü ve çeşitli renklerde olan pitbullar vardır.american pitbull ile ilgili görsel sonucu
Cesur ve hareketli köpeklerdir,düşmanlarıyla ölümüne savaşırlar.yabancılara karşı soğuk ve kuşkucu davranırlar ancak, asgari bir eğitimle yabancıların niyetini anlayabilecek seviyeye gelirler.
Mülk bekçisi olarak çok iyidirler.İnsanlara arkadaşlık eden köpekler olarak da gayet başarılıdırlar.Koruma köpeği olarak kullanılabilirler.

Yetiştirilme tarzlarına göre Oldukça saldırgan, cesur ve canlı bir köpek türüdür. Düşmanıyla öldüresiye savaşmasıyla tanınır. İyi bir eğitimle saldırganlığı en aza indirilebilir ve insanlara dostça eşlik edebilir.