Norwegian Forest (Norveç Orman Kedisi)

Bayrak1Genel Bilgi

Karakteristik (Ortalama:8)

Çocuklarla Geçimi       % 7
Hayvanlarla Geçimi      % 7
Hayvanlarla Anlaşma   % 8
Sadakat                         % 8

Egzersiz İhtiyacı (Ortalama:6)

         Oyunculuk:                     % 7
         ​Hareket İhtiyacı:            % 7

Bakım İhtiyacı (Ortalama:5.5)

          Taranma:                     % 6
          Genel Bakım               % 5

 

Açıklama

Irk, ilk olarak 1930 yılında İskandinav yarım adasında görülmüştür. Bölgenin yerlisidirler. Asırlardır vahşi hayvanlarla ve dondurucu soğuklarla yaşam mücadelesi vermiştir. İklim olarak soğuk bölgelerde yaşayan Norwegian Forest, buna rağmen oldukça sıcakkanlı bir Kedi cinsidir.
Sıcakkanlı, dengeli, kendilerinden emin ve oyuncu bir yapıları vardır. Çocuklardan ve diğer kedilerden hoşlanırlar. Sevecen ve yumuşak bir ses tonuna sahiptirler. Ev hayatına kolayca uyum sağlayan Norwegian Forest cinsi Kediler, doğal yaşamdaki türlerinin tırmanıcı ve avcı özelliklerini de taşırlar.norveç orman kedisi ile ilgili görsel sonucu

Yapısal olarak oldukça geniş hatlara sahip olan Norveç Orman Kedileri’nin ağırlıkları üç kilo ile dokuz kilo arasında değişebilir. Düz bir burun ve yatsı bir yüz yapısına sahip bu ırkın kedileri üçgen ve büyük bir baş yapısı ve kare küçük yapılı kulaklara sahiptirler. Yuvarlak ve güçlü bir çene yapıları vardır.
Patileri oldukça geniş ve yuvarlaktır. Tüyleri ise yumuşak ve uzundur. Boyun kısmında tüylerin yoğunlaşması nedeni ile yeleleri bulunur. Heybetli, güçlü ve kaslı bir görünüşleri bulunur.

Norwegian Forest Bakımı

 Norwegian Forestlerin tüyleri oldukça uzun  olduğu için İran Kedilerinde olduğu gibi  günlük olarak fırçalanmalıdır. Bu ırk,  tüylerinin karışmamasına ve düzenli  görünmesine özen gösterdiği için kendi  kendileri temizlerler. Özellikle tüy dökümü  mevsiminde tüylerinin sık sıkı taranmasına  dikkat etmelisiniz.

chinchilla kedisi ile ilgili görsel sonucu