Minyatür Pinscher

Minyatür Pinscher köpeği bakımı ile ilgili görsel sonucu Kedi patisini andıran küçük patilere  sahiptirler. Yuvarlak ve parlak  gözleri, küçük bir burnu, oldukça  sağlam, kavrayabildiği noktada  istemediği şekilde bırakmayan bir  çene yapısı vardır. Dişleri makası  andıran türde birbirine geçer.

Genel Özellikleri

Minyatür Pinscher’ın kısa ve parlak tüyleri olduğundan, tüy bakımı oldukça kolaydır. Kendi ırkına özel olan küçük kuyrukları türünün en önemli vücut özellikleridir. Genellikle Doberman Pinscher adıyla da anılan dik kulaklı, köpekler ve ırkları en çok saldırıya meyilli bir köpek türüdür. Renk olarak genellikle rastlanan tür siyah olanlardır. Bunların dışında krem, ten ve kahverengi olanlar da vardır.Minyatür Pinscher köpeği bakımı ile ilgili görsel sonucu

Karakter olarak saldırı durumunda oldukça cesur davranan, oldukça dikkatli ve atik köpeklerdir. İlgiyi ve sahiplenilmeyi sevse de, fazla üzerine düşürüldüğü ve kendisi ile fazla ilgilenildiği zamanlarda agresifleşebilirler.

Çocuklarla oldukça iyi ve etkili iletişim kurabilirler. Diğer hayvan türlerine karşı olası durumlarda saldırıya geçebilirler. Hava koşullarından kolayca etkilenen bir köpektir.

Yaz aylarında insanların gösterdiği çoğu tepkiyi gösterir. Kışın ise oldukça fazla üşüdüğünden soğuktan korunmalıdırlar. Sıkıldığı, koşma ve oynama ortamı sağlanmadığı zamanlarda evden ve yaşadığı diğer ortamlardan, fırsatını bulduğu takdirde kolaylıkla kaçabilirler. Beslenme olarak; diğer türlerden fark gözetmeden sağlığı ve yaşı doğrultusunda köpekler için uygun olabilen her türlü besin maddesini tüketebilirler.