Majove Spotted kedisi

Bayrak1

Genel Bilgi
Yer:A.B.D
Renkleri:Kestane rengi; altın kahve; gümüş rengi-mavi; kömür rengi; samur rengi; benekli; leopar veya tekir deseni
Bakım: Fazla bakım gerektirmez; haftada birkaç kez taranmalı/fırçalanmalı.
Karakter Özelliği: Dışarı çıkma isteği oldukça fazla, avcı, suyla oynamayı seven, atak, güçlü, meraklı, atletik
Tüy Şekli:Kısa
Boyut:Büyük


 

karakteristik (Ortalama:5)

Çocuklarla Geçimi       % 6
Hayvanlarla Geçimi      % 4
Hayvanlarla Anlaşma   % 6
Sadakat                         % 6

Egzersiz İhtiyacı (Ortalama:9)

         Oyunculuk:                     % 6
         ​Hareket İhtiyacı:             % 10

Bakım İhtiyacı (Ortalama:5)

          Taranma:                     % 5
          Genel Bakım               % 6

Kediler içerisinde en iri boyutlu cinslerden biri Mojave Spotted’tır. Doğada, vahşi kimliği ile bilinen bu kedi dünyanın en özgürlük düşkünü kedilerinden biridir.

Genel Özellikleri

Görünüm olarak bu kedi kare şeklinde bir burna, yuvarlak tipli bir başa, kısa bir kuyruğa ve yüz kısmı öne doğru incelen bir kafatasına sahiptir. Diğer kedilerden ayrılan en belirgin özelliği kuyruğunun çok daha kısa olmasıdır.

Mojave Spotted, kediler içerisinde özgürlük ruhuna en düşkün olanlardan biridir. İnsanlarla birlikte yaşama şansı olsa da bu kedileri sahiplenmek isteyenlerin dışarıda dolaşmalara şimdiden hazır olması gereklidir. Bu kedi yapı olarak çevik ve hızlı olduğu için gezmek ve dolaşmak onlar için çok daha fazla merak uyandırıcıdır. Bu kedinin en belirgin diğer bir özelliği ise parlayan dik tüyleridir. Bu tüy yapısı ile dikkatleri üzerine çeker. Tüyleri neredeyse tüm kedilerin  beyaz rengi dışında tüm renklere sahip olabilmektedir.
 Yaşadığı problemlerden biri üreme ve ayaklarında  anomali görünmesidir. Başka kedilerle geçinmesini  bilen bir kedi değildir yalnız kısa sürede alışkanlık  kazandırıldığında hepsinden iyi anlaşabilmektedir.  Aktivite ve avcılık özelliği ile sizlere eğlenceli zamanlar  geçirtebilecektir.
 Kökeni
 Kökeni, ABD’nin Kaliforniya eyaletine dayanan Mojave Spotted’ın keşfedilmesi 1980 yıllarına dayanmaktadır. 1980 yıllarında soğuktan ölmek üzereyken bulunan bu kedi türüne vahşi bir hayatın içerisinde yaşarken rastlanılmıştır. Bu kedilerin özellikleri bakımından her ne kadar vahşi özellik gösterse de evcil olma şansı yüksek olan türlerden biridir.