Rottweiler (kocakafa)

rottweiler ile ilgili görsel sonucuDengeli, sakin, itaatkar ve cesurdur. Eğitilmesi oldukça kolaydır. Sadece sahibi saldırıya uğradığı zaman sertleşir.

 

Rottweiler’ın iri ve güçlü bir gövdesi vardır. Erkeklerin boyu 55-65 cm, ağırlığı 60 kg kadardır. Dişiler daha küçüktür. Tüyleri kısa, sert ve kalındır.

Dengeli, sakin, itaatkar ve cesurdur. Eğitilmesi oldukça kolaydır. Sadece sahibi saldırıya uğradığı zaman sertleşir. Çoban ve polis köpeği olarak kullanılır. Daha da önemlisi iyi bir bekçi ve muhafızdır. İyi bir aile köpeği olabilir ve özellikle çocuklarla arası iyidir.

rottweiler ile ilgili görsel sonucu
Bu ırk köpeklerin güçlü ve iri bir vücut yapıları vardır.olukça atletik ve kaslıdırlar.Çeneleri oldukça iyi gelişmiştir.Gözleri koyu renklidir.Sakin,itaatkar,cesur ve eğitilmeye uygundurlar.Sadece sahipleri ve aileleri tehlike altındaysa hırçınlaşırlar.Kendilerini ailelerine adayan mükemmel bir koruyucu köpektirler.Acıya karşı dayanıklıdırlar.Ciddi ve kendinden emin gözükürler.Eğitimlerinde dikkat ve disiplin ön planda olmalıdır.Sabırlı bir eğitim sonucunda güvenilir, sadık ve sevgi dolu birer arkadaş olabilirler.Boyutlarından dolayı eğitim erken başlamalı ve köpeğin vahşileştirilmemesine büyük dikkat edilmelidir.Zekaları gelişmiş bu köpekler bir çok ülkede görülen popüler hayvanlardır,ayrıca polis,gümrük ve asker köpeği olabilirler.tasmasız dolaştırılmarı tavsiye edilmez,insalar arasında sosyalleşmeye ihtiyaçları vardır.rottweiler ile ilgili görsel sonucu
Diğer köpeklerle iyi anlaşamazlar.Yabancılara karşı oldukça kuşkulu ve soğukturlar.Özellikle aile üyeleriyle arası çok iyidir.Sahiplerinin yanından ayrılmayı sevmeyen bu köpeklerin egzersiz ihtiyaçları karşılanmalıdır,doğa yürüyüşlerini ve açık alanda koşturmayı severler.
Kısa ve parlak tüyleri vardır,her gün taranırlarsa yıkanma ihtiyaçları olmaz.