Boxer

Boxer’ların vücudu oldukça etsiz ve kırışıksızdır. Üst çeneleri alt çenelerine göre öne doğru çıkık ve yukarı doğru kıvrık durumdadır. Kuyrukları çok kısadır ve dik duruşludur.

 

boxer ile ilgili görsel sonucuBoxer cinsi köpekler, Bullenbeisser Mastiffi ile Bulldog’un çiftleştirilmesiyle ortaya çıkmıştır.

Boxer’ların vücudu oldukça etsiz ve kırışıksızdır. Üst çeneleri alt çenelerine göre öne doğru çıkık ve yukarı doğru kıvrık durumdadır. Kuyrukları çok kısadır ve dik duruşludur. Ön bacakları düz ve paralel konumdadır.

Yükseklikleri erkeklerde 55-65 cm. arasında, dişilerde ise 50-56 cm. arasındadır. Boxer’ların ağırlıkları erkeklerde 32-36 kg. dişilerde ise 27-29 kg. arasındadır.boxer ile ilgili görsel sonucu
Çok iiy huylu,sadık köpeklerdir,kin beslemezler,çocuklarla araları gayet iyidir.Kolay eğitilirler.Uzun ömürlü olmayan bu cins çoğunlukla 10 yaşına kadar yaşayamazlar.Romatizmaya yakalanbilirler bu sebeple yağmurlu havalarda dışarı çıkarılmamalıdırlar ayrıca dişlerinin bakımına özen gösterilmelidir sık sık veteriner bakımı gerekir.Bekçi köpeği,rehber köpek,polis köpeği ve insana arkadaş köpek olabilirler.Töleranslı,sakin oyuncu köpeklerdir ancak yabancılara karşı sıcakkanlı değilllerdir.Uzun yürüyüşleri yapmaktan hoşlanırlar sık sık yürüyüşe çıkarılmalıdırlar.

Boxer türü köpekler, aldıkları eğitim ile paralel olarak sahibine karşı sadık, iyi huylu ve sevecendir. Bir çeşit polis ve bekçi köpeğidir. Sahiplerine ve çocuklara karşı doğru bir eğitimle iyi birer arkadaş olabilirler.