Beagle

 

Beagle, İngiliz tazısı ile Harrier’ın çiftleşmesiyle ortaya çıkmıştır. Beagle’lar oldukça dayanıklı ve hareketli köpeklerdir.

Boyu yaklaşık olarak 40 cm. kilosu ise 90-130 kg. arasındadır. Ayakları yuvarlak yapıda ve güçlüdür. Tüyleriyle ayırt edilebilen iki ayrı Beagle tipi vardır. Bunlardan biri yumuşak diğeri sert tüylüdür. Siyah desenli, mavi beyaz, siyah portakal, ya da üç renklidir.
Bu cins köpekler herkesi sever,şirin,hayat dolu köpeklerdir,kuyruklarını neşeyle sallarlar.Sosyal,cesur ve akıllıdırlar.Çocuklarla en iy ianlaşan köpeklerdendir.Diğer hayvanlarla da arası iyidir ancak yeteri kadar sosyalleşmemiş Beagle'ları yabancı hayvanların arasında yalnız bırakmamak daha iyi olacaktır.Ne istediklerini bilen,gözlemci köpeklerdir sakin ve disiplinli bir şekilde eğitilmelidirler.Yalnız kalmayı sevmezler,Yüksek sesle uluyabilirler.beagle, ile ilgili görsel sonucuBu cins köpekler başına buyrukturlar etrafı keşfetmeyi severler,açık geniş bir arazide tasmasız bırakırsanız çevreyi gezmek için uzaklaşabilirler.Yumuşak ve sert tüylü olmak üzere kendi içlerinde iki ayı gruba ayrılırlar.Yaban tavşanı,sülün ve bıldırcın avında uzmandırlar,balık avında da kullanılabilirler.İnsana arkadaşlık eden köpekler olarak çok ünlüdürler.Sıklıkla tıbbi deneylerde de kullanılırlar.Çok hareketli olan bu köpekler ev içinde hareket alanı ihtiyacı duyarlar düzenli günlük yürüyüşler yaptırılmasına ihtiyaçları olur.Beagle’lar, duygulu, güzel görünüşlü, sakin ve neşeli köpekledir. Beagle’lar bir tür av köpeğidir. İnsanlara dostça eşlik ederler.

Beagle’lar, duygulu, güzel görünüşlü, sakin ve neşeli köpekledir. Beagle’lar bir tür av köpeğidir. İnsanlara dostça eşlik ederler.